Özel Şekerleri Birbiriyle Birleştirin

Özel Şekerleri Birbiriyle Birleştirin
Özel Şekerler sadece kendi başlarına değil ayrıca kombine edildiklerinde de çok etkili sonuçlar vermektedir.

Önce bir hatrılatma ile şimdi bu kombinasyonlar ne işe yarar bir bakalım;
4 tanesi çizgili şeker, 
5 tanesi bomba
6 tanesi kaplı şeker yapar Aşağıdaki resimdeki gibi

Özel Şekerleri Birbiriyle Birleştirin

Candy Crush Saga Özel Şeker KombinasyonlarıÇizgili + Çizgili

Her iki çizgili şekeri eşlediğinizde, bir tanesi yatay diğer ise dikey hattaki şekerleri temizler. Ayrıca bu kombo çikolotaları da temizler.

Çizgili + Kaplı

Çizgili şekerinizi 3 kat büyüterek hem yatay hem de dikey hatta 3 kare genişliğinde şekerleri temizler. Jöle ve çikolataları temizlemekte etkilidir. Ayrıca oyun tahtasında aşağıda kalmış malzemelere ulaşmada kolaylık sağlar.


Çizgili + Bomba
Oyun tahtasındaki tüm çizgili renge ait şekerleri önce çizgili yapar sonra hepsini aktifleştirir. Bombayı kullanabilmeniz için aktive etmek gerekir bu yüzden bu kombinasyonu oluşturmak biraz zor da olsa çok etkili bir kombo olabilir. Özellikle doğru şekilde yerleştirilmiş çizgilileri oluşturabilirseniz oyun tahtasını tamamen temizleyebilirsiniz.

Kaplı + Kaplı

2 kaplı şeker kendi alanlarını patlattıktan sonra altlarında 2 şekeri daha aktifleştirir, onlar da kaplı şeker gibi kendi çevresindekileri patlatır.

Kaplı + Bomba

Valla beklediğimizi vermeyen bir kombo.. Tüm oyun alanındaki kaplı şekere ait renkleri temizledikten sonra rasgele başka bir rengi daha temzliyor.

Bomba + Bomba

Bomba bomba bir kombinasyon. Denk getirmesi ve yapması zor ama yaparsanız tüm oyun tahtasındaki şekerleri patlatır. Tek istisnası oyun alanı ikiye bölndüyse tek tahtadakileri temizler.