Facebook'ta En Çok Oynanan Oyunlar

Facebook'ta En Çok Oynanan Oyunlar
Candy Crush Saga, Farmville, Dragon City, Top Eleven neredeyse hayatımızın demirbaşları haline geldi, oysa bir süre öncesine kadar hayat buldukları Facebook bile ortada yoktu.
Facebook oyunları için şu an MİLYAR dolarlık bir sektör ve bu iştah açıcı pastadan pay kapmak için her gün her firma yeni bir oyun çıkarıyor. Sadece dolares olarak değil vakit oalrak da haksız değiller, bugün 4 Facebook kullanıcısından en az 1'i aktif olarak oyun oynuyor ve bütün bu oyuncuların oyun başında geçirdikleri saat toplandığında aylık 950 milyon gibi devasa bir sayı ortaya çıkıyor. işin özü resmen Facebook için çalışıyyorm20uşuz meğerse :) Karın ucundan bir kaç yüz $ da oynayanlara verse hiç fena olmazmış. (Bkz: http://www.youtube.com/watch?v=2Aohukzu72A)
Peki Facebook'un en fazla oyuncusu olan oyunlar nelerdir?

Facebook'ta En Çok Oynanan Oyunlar 

1. Candy Crush Saga
Candy Crush saga - Facebook'ta En Çok Oynanan Oyunlar
Facebook'un şüphesiz en çok oynanan, en şeker oyunu... Tiffi ve Bay Toffee'ye Şeker Krallığındaki maceralarına şekerden oluşan çizgiflim vari grafiklerle eşlik ediyoruz. Amacımız 3 ve daha fazla aynı renkte şekeri birleştirip patlatmak, ayrıca her bölüme özgü bulmacayı çözmek. Ayrıca arkadaşlarınızla oynayarak 1.lik için de yarışabilirsiniz.
Oyun ücretsiz fakat her facebook oyunu gibi extra can, hamle ve güçlendirici almak isterseniz para ödemeniz gerekir. Cep telefonunuzfan ve facebooktan oynayabilirsiniz ve her ikisinde de kaldığı yerden devam edeblirsiniz
Aktif Oyuncu: 100.000.000+
2. Farm Heroes Saga
Facbook'un en çok oynanan 2. oyunu da Candy Crush Saga yapımcılarına ait. Benzer eşleme ve bulmaca tarzını çiftlik temasında hayvanlar, sebzeler ve meyvelerle zenginleştirmişler. Ek olarak kötü kalpli rakunla girdiğimiz mücadeleler de oyuna heyecan katıyor. Arkadaşlarınızla oynayıp en yüksek skor için yarışabildiğiniz gibi, sürekli eklenen yeni bölümleri ilk bitiren siz olmayı da deneyebilirsiniz. Facebook oyunlarında gördüğümüz oyun ücretsiz ama extralar ücretli mantığı bu oyun için de geçerli. Hem cep telefonundan hem de facebook'tan oynuyor olabilmeniz de artı bir avantajı.
Aktif Oyuncu: 50.000.000+
3. Pet Rescue Saga
Facebook'ta en çok oynanan üçüncü oyunumuz da yine aynı firmadan, yine bulmaca tarzında fakat eşleştirme oyunu değil, Bu sefer aynı renkte 2 veya daha fazla bloğu seçerek patlatıyoruz, bu sayede hayvanları kurtarıyor, bazen saç baş yolduran bulmacaları çözüp, bölümlerde ilerliyoruz. Oldukça popüler ve sevilen bir oyun olmasında, hayvan çeşitlerinin bol olmasının, hayvanların temalara uygun olrak seçilmesinin ve her bölümün kendine has karışık bir bulmaca yapısında olmasının da katkısı var. Facebook oyunu olduğunu göz önüne alırsak, oynamak ücretsiz, extralar ücretli. Yine diğer King.com oyunları gibi hem cepten hem Facebooktan oynanıyor olması da başka bir güzel yönü.
Aktif Oyuncu: 10.000.000+
reklam4. Bubble Witch Saga 2
Birincisi çok sevilen balon patlatma oyununun devamı. İlkinde 3 cadı ile oynarken, serinin ikinci oyununda bize kızıl aralarındaki genç olan cadı ve kedileri eşlik ediyor. İlkinin kapalı ve karanlık havasından sıyrılıp daha canlı ve çizgifilm vari grafikleriyle karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu durumun bazı eski fanlarını da hayal kırıklığına uğrattığını bahsetmeden geçemeyiz. Neyse ilk oyunun heyecanı ve oynanışından bir şey kaybetmemiş olması güzel. Diğer oyunlar gibi bütün bölümler ücretsiz olması na rağmen extra can hamle güçlendirici vs... için para ödemeniz gerekiyor. Tabii ki cep telefonundan da oynanıyor.
Aktif Oyuncu: 10.000.000+


5. Dragon City
Şehir kurma oyunları Facebook'ta oldukça popüler bir tür. Dragon City'de ejderha şehrinizi kurup, ejderhalarınızı geliştirip bakarken bir yanda dan seviye atlatıp güçlendirrerek en güçlü ejderhaların kapıştığı turnuvalarda boy gösterebilirsiniz. Çeşitli ejderha türlerini çiftleştirip yeni ejderhalar üretip ejderha şehrinizi sürekli büyütebilirsiniz. Şehir kurma öğeleri ile arkadaşlarınız ve rakiplerinizle kapışarak savaş öğelerinibirleştiren bu oyun kesinlikle bir denenmeyi hakediyor. Altın, yemek ve değerli taş gibi kaynakları da yönetmeniz gerektiğini hatırlatıyoruz. Tamamı ücretsiz bir oyun olan Dragon City'i hızlı gelişmek, extra kaynak veya görev tamamlamak için para da verebilirsiniz. Ayrıca cepten de oyuna kaldığınz yerden de devam edebilirsiniz.
Aktif Oyuncu: 10.000.000+


6. Farmville 2
Facebook oyunları bile oynamayanların çok iyi tanıdığı, uzun bir süre boyunca Facebook oyun alemininin tartışmasız lideri Farmville oyunun grafikleri yenilenmiş, 3 boyutlu modern hale getirilmiş ve eski oyuna pek çok içerik eklenerek tekrar karşımıza çıkarılmış. Pek çok Facebook kullanıcısına göre halen daha en iyi çiftlik simülasyonu oyunu olan Farmville 2 'de çiftliğimizde meyve sebze yetiştirirken, diğer bir yandan da hayvanlara bakıyor, hayvanlardan elde ettiğimiz ürünleri markette satıp buradan kazandığımız parayla çiftliğimizi büyütmeye devam ediyoruz. Ayrıca oyun boyunca seviye atlayarak oyundaki yenilikleri keşfediyoruz.
Aktif Oyuncu: 10.000.000+


7. Trivia Crack
Trivia Pursuit'i belki bilirsiniz, arkadaşlarla toplanıp belli konu başlıklarıyla ilgili sorulara cevap vererek 1. olmaya çalışırsınız. Benzer şekilde Trivia Crack seçtiğiniz bir arkadaşınızla veya rasgele karşınıza çıkan bir kişiyle yarışıyorsunuz. Sanat, bilim, spor, coğrafya, tarih vb pek çok soru başlığı var. Ne yazık ki oyunun Türkçe dil desteği olmaması, İngilizce'yi şart hale  getirmiş, yine de ilginiz çekebilecek, eğlenceli bir oyun gibi görünüyor.
Aktif Oyuncu: 10.000.000+

8. 8 Ball Pool

Bilardo oyunlarınnı en popüleri tartışmasız 8 ball pool. Bilardo oynamayı seviyorsanız gerçekçi fizikleriyle, oyuncular arası karşılıklı kapışmalarıyla, turnuvalarıyla kesinlikle göz atmanız gereken bir bilardo oyunu. Grafikleri oldukça temiz, fakat insan keşke biraz da müzik olsa demeden edemiyor. Oynanış oldukça basit olsa da iyi oyuncuların seviyesine yükselmeniz biraz pratik gerektiriyor. Tıpkı diğer oyunlar gibi bu oyunu da mobil cihazınızdan da oynayabilirsiniz. 
Aktif Oyuncu: 10.000.000+

Hileleri için tıklayın Oynamak için Tıklayın

9.Diamond Digger Saga
Elmas ve hazine avcılığı meraklılarına Candy Crush yapımcılarından taze bir oyun. Yeni olmasına rağmen hızla Facebbok'ta en ok oynanlar arasında yerini edinmiş durumda gözüküyor. Diggy'nin kazmasında yardım edip, elmasların üzerine tıklayıp, suyun akışına yol verip bulmacaları çözüp, bütün hazineleri toplamaya çalışıyoruz. Sadece hazine değil, oyun süresince ateş böceklerini de kurtaruyoruz. Oyun ücretsiz fakat her facebook oyunu gibi extra can, hamle ve güçlendirici almak isterseniz para ödemeniz gerekir. Cep telefonunuzfan ve facebooktan oynayabilirsiniz ve her ikisinde de kaldığı yerden devam edeblirsiniz
Aylık Aktif Oyuncu: 10.000.000+


10. Texas Hold'em Poker
İçerik hazırlanıyor...
Oynamak için Tıklayın

Kaynak: Facebook Oyun Uygulamaları sayfası, En iyiler listesi.

Peki sizin listeniz nasıl olurdu merak ediyoruz, bize yorumlardan yazabilir, kendi favori oyununuzu anlatabilirsiniz :)