Charles Programı Kullanımı


Charles Nasıl Kullanılır

Charles'ı kullanabilmek için Java gerekir [Download]

Charles'ı satın almak için tıklayın : http://www.charlesproxy.com/buy/
Ücretsiz Deneme Versiyonu için tıklayın: http://www.charlesproxy.com/download/

1. Charles'ı kurduktan sonra en üstteki recording session tikli olduğuna dikkat edin. Ekran görüntüsündeki gibi işaretli seçeneklere dikkat edin.2. Charles REcording açık olduktan sonra istediğiniz oyunu açın, sol tarafta oyunun internet adresi görünecek

3. [+] 'ya tıkladığınzda aktiviteler belirecek. bu aktiviteler zaten hilelerde size gösterilir.

4. Örnek olarak, oyunda bir görev sonrası altın kazandınız diyelim. Bunu o aktiviteye sağ tuşla tıkalyıp Repeat Advanced diyerek 1000 defa tekrarlayabilirsiniz.5. Iterations ve Concurrency

Iterations: Aktivitenin tekrar etmesini istediğiniz tekrar miktarı

Concurrency: Kaç aktivitenin bir seferde gerçekleştirileceği.

Biz çoğu zaman bu değerleri 1000 Iterations ve 10 Concurrency olacak şekilde tavsiye ediyoruz.

6. Charles ile sadece aktiviteleri tekrar etmek değil, oyunları özelliklerini değiştirmeniz de mümkün

7.Repeat Action'ı seçmek yerine, sağ tuşla tıklayıp Breakpoints'i de seçebilirsiniz. Breakpoints oyunun durdurur ve size oyunun veritabanına ulaşma imkanı verir.

8.Breakpoint sorasında önemli aktiviteler belirir. EXECUTE basıp oyuna devam edebilir veya EDIT RESPONSE diyerek oyundaki değerleri değiştirebilirsiniz.

9. Aşağıdaki ekranda veritabanına müdahale edebileceğiniz AMF (Action Message Format) gözüküyor. Burdan para, seviye, eşya vb. birçok değeri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Fakat oyun yapımcılarının da bu hilelere karşı önlem aldığı unutulmamalı.10. İşiniz bittikten sonra her zaman Session sekmesine gidip, Breakpoints'leri sağ tuşla tıklayıp kaldırmayı unutmayın. Yoksa execute ettikten sonra hile iptal edilebilir.

11. Umarız bu kaynak Charles konusunda takıldığnız yerlerde yardımc olur. Yorumlar kısmına öneri ve sorularınızı bekliyoruz.